Jaunumi

Top 8 padomi ādas kopšanai pēc 40!

53

Ādas novecošana ir ļoti individuāls process. Fizioloģiskā novecošanās sākas apmēram no 25 gadu vecuma, bet redzama novecošana - apmēram 30 gados. Salīdzinot ar citiem orgāniem, āda noveco lēnām. Ātrāka ādas novecošana notiek ādā ap acīm un muti. Sausas, novecot sākušas ādas krāsa ir bāla vai pelēcīga, nav dzidruma, var parādīties apsārtumi, ādas lobīšanās, var būt paplašinātas poras, taču tās izraisījis ādas mazelastīgums un nepietiekams mitrums. Estrogēna trūkums pavājina asinsriti, veidojas mazākas šūnas, pigmentācija kļūst neviendabīga un pavājinās tauku dziedzeru funkcijas.

Iedala 3 veidu krunciņas: mīmikas krunciņas, vecuma izraisītas krunciņas un mehāniski bojātu audu krunkas. Vislabāk padodas novērst vecuma izraisītas krunciņas, kas vēl nav neatgriezeniski mehāniski bojātas. Mīmikas izraisītas krunciņas, kas nav mehāniski bojātas, var izlīdzināt, taču jāseko, lai šo krunciņu izraisītājs tiktu novērsts (acu miegšana, utt).

 

  • Jādzer daudz ūdens, lai apturētu mitruma izgaišanu no ādas un saglabātu ādas mitrumu. 
  • Jārūpējas par labu miegu, kas veicina šūnu atjaunošanos, un jāizvairās no stresa, kas sagrauj šūnas.
  • Novecojošai sausai ādai jālieto tikai labas kvalitātes kosmētika, kas satur daudz lipīdu, neaizstājamās tauskābes, kolagēna un elastīna šķiedras tonizējošas bioaktīvās vielas, kā arī mitrinošus komponentus. Nedrīkst lietot kosmētiku, kuras sastāvā ir alkohols.
  • Ieteicama viegla ādas skrubēšana, lai attīrītu ādas virsmu no raga šūnām. Pēc skrubja lietošanas sejas krāsa kļūst dzidrāka, bioaktīvās vielas iesūcas efektīvāk, uzlabojas šūnu veidošanās un skābekļa līdzsvars ādā.
  • Nepieciešams veikt regulāras sejas masāžas
  • Iespēju robežās vajadzētu izvairīties no klimatisko apstākļu negatīvās ietekmes un rūpīgi aizsargāt ādu. Mājās ieteicams gaisa mitrinātājs. 
  • UV starojums vairo brīvo radikāļu daudzumu ādā un paātrina ādas novecošanu. Ļoti svarīgi ir rūpīgi aizsargāt ādu no saules. Jāseko arī dekoltē un roku ādas aizsardzībai.
  • Iekšķīgi jālieto šūnas atjaunojošas pārtikas piedevas, piemēram, smiltsērkšķu eļļa un smiltsērkšķu sula. Smiltsērkšķu eļļa arī līdzsvaros un atbrīvos no stresa.Seko mums soc. tīklos!